Вечірня школа — це навчальний заклад, здатний швидко адаптува­тися до соціальних умов. Саме вона набула досвіду використання різ­номанітних організаційних форм навчання, навчальних режимів, варіантів комбінацій загальної та професійної школи, певною мірою випередила модель багаторівневої та багатопрофільної освіти, яка формується нині в загальноосвітній та професійній школах.

Вечірня загальноосвітня (змінна) школа займається освітою учнів різних вікових категорій та з різними психофізіологічними здібностями. У школі даного типу створюються умови для навчання і виховання всіх бажаючих незалежно від місця проживання на підставі відповідних документів. Економічний та соціальний стан нашого сьогодення сприяє тому, що саме життя потребує глибокої диференціації та індивідуалізації виховання та навчання.